1 - 1
ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
22 Νοεμβρίου 2014 - 11:30:00 ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ 8

Αήττητοι παρά τα προβλήματα

Εχοντας πολλά αγωνιστικά προβλήματα, η ομάδα Παίδων του Απόλλωνα υποχρεώθηκε σε ισοπαλία στα Βριλήσσια. Διαβάστε τα νέα όλων των παιδικών τμημάτων.

Με βάση τα προβλήματα που προέκυψαν και με τις εκ των προτέρων γνωστές ελλείψεις, η ισοπαλία στα Βριλήσσια δεν κρίνεται ως κακό αποτέλεσμα για την ομάδα του Αντώνη Ταβερνάρη. Μας μένει μόνο άσχημη γεύση για το γεγονός ότι ισοφαριστήκαμε 5 λεπτά πριν τη λήξη.

Ο Κολλινιάτης ήταν εκτός (τραυματίας), ο Κέφης με ενοχλήσεις, ο Ζιγγιρίδης και ο Γκούστης έρχονταν από ίωση, ο Κουστουμπάρδης έπαιξε μόνο 30′ προκειμένου να πάρει ανάσες από τα συνεχή παιχνίδια και τις προπονήσεις. Μέσα σ’ όλα, μόλις στο 10′ υπέστη κάταγμα στην κλείδα ο Αντωνόπουλος (περαστικά, παιχταρά!).

Πολύ μέτριο το πρώτο ημίχρονο για την ομάδα μας, μπορεί μεν να μην απειλήθηκε αλλά ούτε και απείληση. Στην επανάληψη πήραμε τον έλεγχο και σκοράραμε στο 45′, όταν από διείσδυση του Κέφη και γύρισμα στο δεύτερο δοκάρι ο Γκούστης τέλειωσε τη φάση σε κενό τέρμα. Είχαμε φάσεις και για το 0-2, αντ’ αυτού σε μια από τις ελάχιστες αντεπιθέσεις που δεχθήκαμε, η αριστερή πλευρά κοιμήθηκε και ήρθε έτσι το 1-1.

Ηταν η τέταρτη ισοπαλία σε οχτώ παιχνίδια (έχουμε και τέσσερις νίκες), με την οποία ανεβήκαμε στην 3η θέση του ομίλου.

Επόμενος αντίπαλος η πρωτοπόρος και αήττητη (7-1-0) Αγία Παρασκευή.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Βασσάλος, Μητρόπουλος, Κανέλλος, Αντωνόπουλος (10′ Μέρμηγκας), Δοροβάτας, Κρόι, Νικολαΐδης (36′ Κέφης), Οικονόμου, Δημητράκος (25′ Παπαδάκης), Αγγελόπουλος (40′ Κουστουμπάρδης MVP), Ζιγγιρίδης (36′ Γκούστης).

Respect Cup: Πολύ καλή εμφάνιση των 2000 απέναντι στον ΑΟ Βύρωνα, πάρα πολύ καλές συνεργασίες και νίκη με 3-0. Τα γκολ οι Κολυβέρης, Δάρας και Χριστοδούλου. Ο Βύρωνας αγωνίστηκε με 10 λόγω ιώσεων, έτσι κι αλλιώς πάντως οι δικοί μας έπιασαν εξαιρετική απόδοση. MVP ο Χριστοδούλου.

Soccer LinkΜέτρια απόδοση των 2000 και ήττα με 3-0 από τον Κένταυρο. Αυτογκόλ ήταν το 1-0, στις καθυστερήσεις μπήκε το τρίτο και μπορεί το σκορ ως προς την έκτασή του να μας αδικεί, όμως δεν ήμασταν καλοί.

Θουκυδίδειο: Πάρα πολύ καλοί οι «Διάβολοι» ύστερα από τέσσερις αγωνιστικές και νίκη 2-0 επί της Θύελλας Αγ. Δημητρίου. Ακόμα και στο 4-0 επί του Πανερυθραϊκού, δεν ήμασταν τόσο καλοί. Την Κυριακή τα παιδιά ήταν πολύ μαχητικά, με ωραία κυκλοφορία και πολύ τρέξιμο. Πρώτη φορά που φάνηκε να μην επηρεάζονται από το γεγονός ότι οι αντίπαλοι παίζουν με αρκετούς «2χίλιαρους». Τα γκολ ο Αγγελόπουλος με απευθείας κόρνερ και ο Στεργιώτης ύστερα από σέντρα του Δερμιτζάκη. MVP ο Δοροβάτας.