ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
0 - 1
18 Φεβρουαρίου 2017 - 20:00:00 ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ 7

Ζωντανοί στο κυνήγι της 5άδας

Σημαντική εκτός έδρας νίκη σημείωσε η ομάδα Νέων, αναζωπυρώνοντας τις ελπίδες της για πρόκριση στην επόμενη φάση του πρωταθλήματος της ΕΠΣΑ.

ΕΠΣΑ

Διά πυρός και σιδήρου πέρασε από τα Βριλήσσια ο Απόλλων, με το γρήγορο γκολ του Χαράλαμπου Αλεξανδράκη να αποδεικνύεται εν τέλει και καθοριστικό.

Ηταν μόλις το 5ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Παπαδάκης έφυγε στην πλάτη του μπακ, έδωσε στον Στεργιώτη, το πλασέ του οποίου απέκρουσε προσωρινά ο τερματοφύλακας, με τον επερχόμενο Αλεξανδράκη να γράφει το 0-1.

Το παιχνίδι έπρεπε να είχε κριθεί από το πρώτο ημίχρονο, καθώς οι παίκτες του Αντώνη Ταβερνάρη έχαναν τη μία ευκαιρία μετά την άλλη, με κύριο εκφραστή τον Στεργιώτη, χωρίς παράλληλα να απειλείται η εστία του Καλλιαμπάκου.

Η μορφή του αγώνα ήταν διαφορετική στην επανάληψη και ειδικά στο τελευταίο 20λεπτο, με την ομάδα μας να παίζει με σύνθεση και διάταξη ανάγκης, λόγω των αναγκαστικών αλλαγών του Ανδρινόπουλου αρχικά και του Οικονόμου στη συνέχεια.

Η ομάδα μας πιέστηκε αρκετά, όμως ο Καλλιαμπάκος ήταν σταθερός και κράτησε το μηδέν και τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη που σημαίνει πολλά για την εξέλιξη του πρωταθλήματος και την προσπάθεια της ομάδας να τερματίσει στην πρώτη 5άδα.

Προσεχής αντίπαλος η Κορωνίδα, που χωρίς βαθμό βρίσκεται στην τελευταία θέση του πίνακα.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Καλλιαμπάκος, Νικολόπουλος, Κανέλλος, Ανδρινόπουλος, Θεοδωρακόπουλος, Συγγρός, Αλεξανδράκης, Οικονόμου, Στεργιώτης, Κρόι, Παπαδάκης.

Ως αλλαγή έπαιξαν: Χρηστάκης, Νικολαΐδης, Ζιγγιρίδης.