![](https://apollonhalandriou.gr/wp-content/uploads/2019/11/ANTIRACISM2-1200x1052.jpg)
Τουρνουά ποδοσφαίρου, με τη συμμετοχή ομάδων μεταναστών προερχόμενων από Καμερούν, Ουκρανία, Γεωργία, μία μικτή ομάδα Ρομά του καταυλισμού Χαλανδρίου και της μικτής ομάδας γονέων-μελών του Απόλλωνα Χαλανδρίου, θα διεξαχθεί το Σάββατο (27/1) και ώρα 17:30 στο γήπεδο 7×7 της ομάδας μας.
Αμέσως μετά τον εντός έδρας αγώνα της πρωτοπόρου στη βαθμολογία ανδρικής μας ομάδας απέναντι στον Κεραμεικό (15:00), καλωσορίζουμε στη γειτονιά μας παιδιά από «δύσκολες» πατρίδες και στέλνουμε ηχηρό μήνυμα κόντρα στον ρατσισμό και την ξενοφοβία.
Θα είμαστε όλοι εκεί!