Απόλλων – ΑΕ Περιστερίου 1-2: Τσάμπα ήττα

Το ξεκίνημά μας για δεύτερο σερί ματς δεν ήταν καλό και πριν συμπληρωθούν 10 λεπτά αγώνα βρεθήκαμε πίσω στο σκορ, με πέναλτι.

Ήταν και η μοναδική φορά που απειληθήκαμε στο πρώτο 45λεπτο, όμως κι εμείς από την πλευρά μας, με εξαίρεση τρία καλά σουτ των Κουφού, Χαμπέρη (απόκρουση τερματοφύλακα) και Παππά (ελάχιστα άουτ), δεν είχαμε το καθαρό μυαλό ώστε να φτάσουμε με αξιώσεις στην αντίπαλη εστία.

Στην επανάληψη βελτιώθηκε ο ρυθμός μας κι έχοντας απόλυτα την πρωτοβουλία των κινήσεων, φτάσαμε δικαιωματικά στην ισοφάριση (65’), έστω και με αυτογκόλ, έπειτα από παράλληλο γύρισμα του Κομνηνού.

Ένα γκολ που μας έδωσε ψυχολογία και αυτοπεποίθηση για να κυνηγήσουμε την ολική ανατροπή, παρ’ όλα αυτά σε αντεπίθεση δεχθήκαμε το 1-2 (75’).

Τότε ήταν που «πάγωσε» για τα καλά η ομάδα μας, που έψαξε άναρχα και χωρίς αποτέλεσμα την ισοφάριση.