ΕΦΗΒΟΙ: Έξι νίκες στα εφτά τελευταία!

Την έκτη νίκη της στα εφτά τελευταία παιχνίδια σημείωσε η ομάδα του Παναγιώτη Λυμπερόπουλου, με το εκτός έδρας (αν και τυπικά γηπεδούχοι) 2-0 επί του κολεγίου Deree.

Η ομάδα μας ήταν κακή στο α’ ημίχρονο, βελτιώθηκε όμως στην επανάληψη, με τη σημαντική βοήθεια παιδιών που ήρθαν από τον πάγκο, για να επικρατήσει τελικά με τα γκολ των Γ. Ψυκαράκη και Βλασσόπουλου.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Τσαφούρος, Κατσαρέλιας, Μαζέτας, Σκόντζος, Νίκας, Ψυκαράκης Ν., Αλαφοστέργιος, Καρίμ, Βλασσόπουλος, Πάνου, Βαρελάς.

Ως αλλαγή αγωνίστηκαν: Ψυκαράκης Γ., Οικονόμου, Γιαννούλης, Λουκίσας, Ζάχος, Μήτρου.

Είχε προηγηθεί η οριακή ήττα με 1-0 από την καλύτερη ομάδα του ομίλου, την Ακαδημία Coerver, που μετράει μόνο νίκες.

Η εμφάνισή μας ήταν άκρως ανταγωνιστική και τα παιδιά του «Λύμπε» το πάλεψαν μέχρι τέλους.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Τσαφούρος, Οικονόμου, Νίκας, Τεχλεμτζής, Σκόντζος, Ψυκαράκης Ν., Χριστοδούλου, Αλεξανδράκης, Ψυκαράκης Γ., Βαρελάς, Αλαφοστέργιος.

Ως αλλαγή αγωνίστηκαν: Κατσαρέλιας, Πανδής, Ζάχος, Καρίμ, Βλασσόπουλος.