Πράσινα Πουλιά – Απόλλων 1-4: Αυτονόητη νίκη στη Χωράφα

Από το α’ ημίχρονο φρόντισε ο Απόλλωνας να εξασφαλίσει τους τρεις βαθμούς. Νίκη με 4-1 κόντρα στα Πράσινα Πουλιά, τρίτη σε ισάριθμα εκτός έδρας παιχνίδια.

Αφού πρώτα ακυρώθηκε γκολ του Κοτσαύτη σε κόρνερ, ο Γιάννης Παππάς από ωραία πάσα του Φελέκη άνοιξε το σκορ στο 25ο λεπτό.

Ο Παναγιώτης Κομνηνός έπειτα από ασίστ του Αλεξόπουλου έβαλε το δεύτερο γκολ για την ομάδα μας στο 32’ και το τρίτο ο Χαμπέρης με ατομική ενέργεια στο 38’.

Σε πιο χαλαρούς ρυθμούς κύλησε η επανάληψη, με την ομάδα μας πάντως να χάνει σωρεία ευκαιριών, κυρίως από επιπολαιότητα στην τελική προσπάθεια.

Τελικά το τέταρτο γκολ μπήκε με αυτογκόλ στο 85’ κι ενώ οι αντίπαλοί μας είχαν στο 63’ μειώσει σε 1-3, όταν από απευθείας εκτέλεση φάουλ, η μπάλα κόντραρε στο τείχος και άλλαξε τροχιά, αιφνιδιάζοντας τον τερματοφύλακά μας.