ΑΝΔΡΕΣ: Απόλλων – Διάνα 1-5

Το παιχνίδι στράβωσε από πολύ νωρίς για την ομάδα μας: σε κόρνερ στο 51ο δευτερόλεπτο έγινε το 0-1 και στο 4ο λεπτό το σκορ ήταν ήδη 0-2.

Η Διάνα με ψυχολογία και με τρομερή επιθετική ποιότητα, δημιουργούσε συνεχώς κινδύνους στα καρέ μας, ο Απειρανθίτης ωστόσο κατάφερε για δεύτερο συνεχόμενο ματς να βρει δίχτυα μειώνοντας σε 1-2 στο 15′.

Ηταν η εκτέλεση κόρνερ από τον Κουστουμπάρδη, που βρήκε στο ύψος της μικρής περιοχής τον αφύλαχτο «Απει», που με ωραίο πλασέ στον αέρα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Με το γκολ πατήσαμε κάπως πιο ζωντανά στο γήπεδο… μέχρι το 26′: πέναλτι και 1-3. Αυτό ήταν το σκορ του ημιχρόνου και αποτύπωνε σωστά τη διαφορά των δύο ομάδων, αφού η δική μας πλην του γκολ δεν κατάφερε να δημιουργήσει άλλη ευκαιρία, ενώ παράλληλα υστερούσε σχεδόν σε όλους τους τομείς.

Το δεύτερο μέρος ήταν σχετικά πιο ισορροπημένο, καθώς από τη μία η Διάνα διαχειριζόταν το προβάδισμά της απειλώντας πλέον σποραδικά, από την άλλη ο Απόλλωνας προσπαθούσε μεν, δεν μπορούσε δε να ξαναμπεί στο ματς.

Πιο κοντά έφτασε στη φάση του 65′, όταν ο Αυγέρης με ωραία πάσα βρήκε τον Απειρανθίτη, που από καλή θέση πλάσαρε άουτ.

Με τα ρίσκα που πήραμε, δυστυχώς το σκορ ξέφυγε στο τέλος (1-4/86′, 1-5/92′), με το πέμπτο γκολ ειδικά να είναι… προσφορά της ομάδας μας αλλά και να αποτελεί δείγμα της ψυχολογίας της σε εκείνο το χρονικό σημείο.

Επόμενο παιχνίδι του Απόλλωνα, το προσεχές Σάββατο (25/1, 15:00) στο Χαϊδάρι.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Καλλιαμπάκος, Κουτσογκίλας Π. (63′ Παπαδάκης), Κουστουμπάρδης, Ψάλλας, Κουτσογκίλας Ε., Αγκόλι, Σταμάτης (63′ Αυγέρης), Απειρανθίτης, Στεργιώτης (75′ Οικονομόπουλος), Μήτρου (52′ Αλεξανδράκης), Παπουτσής.