Απόλλων – Φοίνικας Περ. 2-2 (vid): Δεύτερη σερί απώλεια

Ο Απόλλωνας μπήκε δυνατά στο ματς και προηγήθηκε με ωραίο σουτ του Φελέκη στο 10ο λεπτό, όμως ισοφαρίστηκε λίγο αργότερα, όταν από μια κόντρα σε παίκτη μας η μπάλα βρήκε στο δεξί δοκάρι και στην επαναφορά ένας αντίπαλος απλά την έσπρωξε στα δίχτυα.

Στην επανάληψη η ομάδα μας πίεζε για το 2-1, αλλά κόντρα στη ροή του αγώνα κι έπειτα από νέα αδράνεια δέχθηκε το 1-2 στο 75’.

Τρία λεπτά αργότερα ήρθε η ισοφάριση σε 2-2, όταν έπειτα από κόρνερ του Κουφού και κεφαλιά του Φελέκη, που απέκρουσε δύσκολα ο αντίπαλος τερματοφύλακας, ο Κοτσαύτης πήρε το ριμπάουντ και δεν είχε πρόβλημα να σημειώσει το γκολ.

Ενδεικτικό ότι οι αντίπαλοί μας ήταν ευχαριστημένοι με την ισοπαλία, το γεγονός ότι έκαναν αλλαγή για καθυστέρηση στο 90’.

Επόμενος αντίπαλος για τον Απόλλωνα ο Παράδεισος, εκτός έδρας, σε ένα ακόμα σημαντικό παιχνίδι, για έναν όμιλο όπου οι διεκδικητές της ανόδου είναι πολλοί.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Κτενιαδάκης, Παναγιώτου, Φλωκιώτης (76’ Γιαννόπουλος), Κοτσαύτης, Φελέκης, Γαλανόπουλος, Παπουτσής, Μαραθός (69’ Δημογκίνι), Παππάς, Κουφός, Αλεξόπουλος (53’ Αποστόλου).