Με το… καλημέρα στο ματς και το γκολ του Γιαννόπουλου στο 1ο λεπτό, έπειτα από ωραία διαγώνια μπαλιά του Φλωκιώτη, ο Απόλλωνας έδειξε ότι δεν είχε διάθεση για… αστεία κόντρα στον ΑΟ Κωφών, με το τελικό 0-4 να τα λέει όλα.

Ή μάλλον… σχεδόν όλα, καθώς οι «γαλανόλευκοι» έχασαν ευκαιρίες και για διπλάσιο σκορ, απέναντι σε έναν αντίπαλο που αυτή τη φορά, και σε αντίθεση με πολλά άλλα φετινά του παιχνίδια (που παίζει για ένα ημίχρονο με 10), ξεκίνησε κανονικά με 11 παίκτες…

Ο Κωνσταντινίδης με έξοχη εκτέλεση φάουλ έκανε το 0-2 μόλις στο 7’ και η… σεμνή τελετή έλαβε τέλος με δύο ακόμα γρήγορα γκολ στην επανάληψη: στο 52’ ο Φελέκης έστρωσε για τον Παππά και ο τελευταίος με εναέριο σουτ έγραψε το 0-3, ενώ στο 63’ ο Παπουτσής έφυγε στην πλάτη της άμυνας έπειτα από βολέ του Καρούση και σημείωσε το τελικό 0-4.

Ο β’ γύρος ξεκίνησε ιδανικά συνεπώς για την ομάδα μας, που το προσεχές Σάββατο δίνει στην έδρα της ένα εξαιρετικά κρίσιμο παιχνίδι με τον Γαλαξία.