Η ομάδα μας έκανε ένα αρκετά καλό πρώτο 45λεπτο, διάστημα στο οποίο πέτυχε και το μοναδικό γκολ: ο Αποστόλου έκλεψε την μπάλα και ο Κωνσταντινίδης με ωραίο διαγώνιο πλασέ άνοιξε το σκορ στο 12’.

Ο Απόλλωνας είχε τον πλήρη έλεγχο και έχασε ακόμα 3-4 καθαρές ευκαιρίες μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου, χωρίς η δική του εστία να απειλείται σε καμία περίπτωση.

Ο ρυθμός μας έπεσε στην επανάληψη, επήλθε άγχος για τη διατήρηση των υπερπολύτιμων τριών βαθμών, αλλά και πάλι το σουτ του Κουφού στο δοκάρι, στο 83ο λεπτό, ήταν ό,τι καλύτερο είχε να δείξει το παιχνίδι.

Ο Απόλλωνας ξεπέρασε επιτυχώς τις πολλές απουσίες, δείχνοντας ότι υπάρχει βάθος στην ομάδα. Μάλιστα, ο 15χρονος επιθετικός Πέτοβιτς έκανε την πρώτη του εμφάνιση με τους «μεγάλους», μπαίνοντας ως αλλαγή.

Επόμενο ματς το Σαββατοκύριακο 8-9 Ιανουαρίου στη Λυκόβρυση, μέχρι τότε βέβαια οι προπονήσεις συνεχίζονται, με την τεχνική ηγεσία να κανονίζει και φιλικά παιχνίδια, προκειμένου να κρατηθούν οι παίκτες μας σε καλή κατάσταση.