Στα 6 ματς του β’ γύρου δεν έχουμε δεχθεί γκολ κι έχουμε σημειώσει 18, με απολογισμό 5 νίκες και 1 ισοπαλία!

Δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο για τους «κυανόλευκους», που από το ξεκίνημα του αγώνα έπαιξαν ποδόσφαιρο πρωτοβουλίας και είχαν το πάνω χέρι.

Στο 10ο λεπτό και έπειτα από ωραίο συνδυασμό η μπάλα κατέληξε στον Παναγιώτου, ο οποίος τη γύρισε παράλληλα με το τέρμα, με τον Γαλανόπουλο να σημειώνει το 1-0.

Το δεύτερο γκολ ήρθε στο 42’, όταν από ενέργεια του Παππά και σέντρα-σουτ από τα αριστερά, ο Παπουτσής το μόνο που χρειάστηκε ήταν να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.

Σε χαλαρό τέμπο η επανάληψη, παρ’ όλα αυτά η ομάδα μας σημείωσε δύο ακόμα γκολ: στο 73’ ο Αποστόλου εκμεταλλεύτηκε λάθος του αντίπαλου τερματοφύλακα κι έγραψε εύκολα το 3-0, ενώ ο ίδιος παίκτης κέρδισε πέναλτι στο 88’, με τον Γαλανόπουλο να διαμορφώνει το τελικό 4-0.

Μεσολαβεί ρεπό λόγω Καθαράς Δευτέρας, για να ακολουθήσει το επικίνδυνο παιχνίδι με τον Αετό στην Πεύκη.

Επικίνδυνο ακριβώς λόγω της διακοπής και γιατί βέβαια οι αντίπαλοί μας δεν έχουν απολύτως τίποτα να χάσουν.